مهدکودک و پیش‌دبستانی بوستان آبی
section background

وبلاگ بوستان آبی

چگونه تب کودکان را کاهش دهیم؟

چگونه تب کودکان را کاهش دهیم؟

ایسنا: آکادمی متخصصان اطفال آمریکا در این مقاله چند دستورالعمل مهم برای والدینی که در چنین شرایطی قرار می‌گیرند، ارائه کرده که عبارتند از:
– اگر فرزند شما یک نوزاد دو ماهه یا کوچکتر است و درجه حرارت ناحیه مقعدی او به 38 درجه سانتی گراد یا بیشتر رسیده باید فورا کودک را پیش متخصص اطفال ببرید.

وقتی کودک تب می‌کند، چکار کنم؟

– اگر کودکتان بین 3 تا 6 ماهه است و تب او به حدود 38،3 درجه سانتی گراد یا بیشتر رسیده و یا اگر فرزندتان بالای 6 ماه سن دارد و درجه حرارت بدنش به 39،4 درجه سانتی گراد یا بیشتر رسیده حتما باید به پزشک اطفال مراجعه کنید.

– به استثنای این موارد، علائم بیماری را در کودک خود بررسی کنید و در صورتی که متوجه شدید گلودرد و گوش درد شدید دارد و یا دچار سرفه و خارش شده باید او را پیش پزشک ببرید.

– در مواردی که کودکتان دچار تب همراه با اسهال یا استفراغ شده، حالت عصبی شدید دارد و یا زیاد از حد می‌خوابد، مراجعه به متخصصان اطفال ضروری است.

– اگر تب در کودکی که بیش از یک سال دارد بیشتر از 24 ساعت طول کشید حتی اگر هیچ علائم دیگری نیز وجود نداشته باشد باید با یک پزشک اطفال مشورت کنید.

منبع: نی نی بان

در بارداری تا کودک‌‌یاری      برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

با ما در تماس باشید

02188637071 - bostaneabi.com -          

در یک نگاه

مهدکودک و پیش دبستانی بوستان آبی با سالها تجربه در تلاش است که بهترین فضای آموزشی، مفرح و صمیمی برای کودک دلبند شما فراهم کند.

مرکز جدید پیش دبستانی بوستان آبی هم آغاز به‌کار کرد! جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.