مهدکودک و پیش‌دبستانی بوستان آبی
section background

وبلاگ بوستان آبی

محیط های مناسب برای کودکان، امنیت را فراموش نکنید

محیط های مناسب برای کودکان، امنیت را فراموش نکنید

نی نی بان، گروه ترجمه: در گزارشی که اخیرا توسط «سیف کیدز ورلدواید» انجام شده، راهکارهایی به والدین برای ایجاد محیطی امن تر در خانه برای فرزندان اشاره شده است. شاید از دانستن اینکه 3.5 میلیون بچه در جهان در هرسال به دلیل مصدومیت هایی که در خانه ها خیلی مرسوم و متداول هستند، به اورژانس می روند و تلخ تر اینکه 2200 بچه در سال به دلیل حوادثی که درخانه برایشان رخ می دهد، جان خود را از دست می دهند. برای محافظت از بچه ها نیازی ندارید که آنها را در جایی محبوس کنید یا بیست و چهارساعت شبانه روز مراقب آنها باشید. در این جا به 9 راهکار ساده که می تواند به شما برای داشتن خانه ای امن تر کمک کند، اشاره شده است.
9 راهکار برای ایجاد محیط امن تر خانه

1.در بالا و پایین پله های خانه از درهای مخصوص استفاده کنید و آنها را اگر ممکن است به دیوار بچسبانید.

2.وقتی بچه ها در آب یا در اطراف آب هستند، کاملا همه حواستان متوجه آنها باشند.

3.تخت بچه ها را خالی از اشیای دیگر بکنید و مطمئن باشید که آنها تنها و به پشت و در یک تخت می خوابند.

4.در خانه تمرینی برای فرار در موقع آتش سوزی با آنها داشته باشید و در خروج از خانه را موقع بروز این حوادث به آنها نشان دهید.

5. یک دستگاه هشدار دهنده مونوکسیدکربن در همه طبقات خانه به خصوص در نزدیکی اتاق خواب ها داشته باشید و باتری های آن را هر شش ماه کنترل کنید.

6.همه داروها را از دسترس و دید بچه ها دور نگه دارید. حتی داروهایی که هر روز مصرف می کنید. حواستان مراقب داروهایی که در جاهای دیگر گذاشته اید نظیر قرص های درون کیف و ویتامین های روی کانتر آشپزخانه باشد.

7.همه مواد شوینده و محصولات سمی و شیمیایی را از دسترس بچه ها دور نگه دارید.

8. تا جای ممکن تلویزیون ها را به دیوار آویزان کنید تا جای مطمئنی باشند یا اینکه آنها را روی یک میز با ارتفاع کم و محکم قرار دهید.

9. بیرون پنجره ها را نرده بزنید تا از بیرون افتادن و رفتن بچه ها جلوگیری کنید

منبع: نی نی بان

در بارداری تا کودک‌‌یاری      برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه