مهدکودک و پیش‌دبستانی بوستان آبی
section background

وبلاگ بوستان آبی

از چه سنی برای کودک موبایل بخریم؟

از چه سنی برای کودک موبایل بخریم؟

نی نی بان: سایت نی نی بان یک نظرسنجی دیگر تحت عنوان «تا کی می‌توانید در مقابل موبایل نخریدن برای‌ کودک مقاومت‌ کنید؟» ترتیب داد که در آن مخاطبان طبق نظرات شخصی خود به گزینه‌های «قبل چهار سالگی»، «قبل شش سالگی»، «قبل هشت سالگی» و «قبل ده سالگی» رای دادند. 
از چه سنی برای کودک موبایل بخریم؟

طبق آمار به دست آمده 80.6% افراد به گزینه «قبل ده سالگی»، 10.45% به گزینه «قبل هشت سالگی» و 4.48% به طور مساوی به گزینه های «قبل چهار سالگی» و«قبل شش سالگی» رای دادند بدین معنی که بیشتر افراد اعتقاد دارند که تا قبل از ده سالگی می‌توان در مقابل موبایل نخریدن کودکان مقاومت کرد.

اگرچه پیشرفت علم و تکنولوژی خوب و سازنده است اما عدم مدیریت صحیح آن می‌تواند اثرات زیان باری بر زندگی کودکان بگذارد. یکی از مضرات آن برای کودکان امواج الکترو مغناطیسی آن است که می‌تواند باعث آسیب های جسمی و روحی شود. تحقیقات بعضی از دانشمندان نشان داده که ارتباط احتمالی در مورد استفاده از تلفن همراه و ابتلا به برخی سرطان های مغز وجود دارد. از دیگر مشکلات شایع استفاده از تلفن همراه برای کودکان، اختلال خواب، استرس و نگرانی، کاهش تمرکز، افت تحصیلی، ارتباط برقرار کردن با افراد غریبه و… است.

اگر می‌خواهید کودک شما نیز به این مشکلات دچار نشود، اولین و مهم ترین راهکار برای مصون ماندن از آسیب های تلفن همراه این است که از ابتدا زیر بار خرید این وسیله نروید. وعده خرید را به پایان دوره نوجوانی یعنی بعد از 18 سالگی بدهید و از فرزندتان بخواهید تا وسیله دیگری را به جای آن از شما بخواهد.

نظر شما در این باره چیست؟ شما چه سنی را برای استفاده کودک از موبایل مناسب می‌دانید؟ دلیل شما برای چنین انتخابی چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات برای ما و دیگر خوانندگان سایت به اشتراک بگذارید.

منبع: نی نی بان

در بارداری تا کودک‌‌یاری      برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه